Blog > Laptop HP ENVY 15-as133cl zwarcie na płycie głownej

Laptop HP ENVY 15-as133cl zwarcie na płycie głownej

Data: 2022.04.28 | Kategoria: serwis laptopów łódź , serwis HP , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: HP , ENVY , 15 as133cl , zwarcie na plycie gownej

Laptop Hp Envy 15 przestał się uruchamiać. Po podłączeniu zasilacza nie świeciła się dioda przy gnieździe. Zasilacz był sprawny, ponieważ był sprawdzony z innym urządzeniem. Nie pozostało nic innego niż odwiedzić zaufany serwis laptopów.

Po wyjęciu płyty głównej i wstępnych pomiarach ustaliliśmy, że jest podstawowe napięcie 19V. Pomiary na pozostałych obwodach wykazały brak jest 3.3VALW. Dzieje się tak z wielu powodów. Przede wszystkim może to być brak sygnału sterującego układem przetwornicy, uszkodzeniem układu, lub zwarcie przeciążające układ zasilania. W naszym przypadku było to właśnie niska oporność w tej linii.

Dalsza diagnoza i testy doprowadziły do znalezienia układu odpowiedzialnego za dostarczanie napięć 3.3V i 5V. Istniało niebezpieczeństwo, że uszkodzony może być most w procesorze. Jednak po wy-lutowaniu elementu zwarcie ustąpiło. Wstawienie nowej części wyeliminowało problemy z zasilaniem. Po wykonaniu naprawy laptop uruchamiał się poprawnie.