Blog > Laptop HP Elitebook x360 1030 G2 wymiana ekranu

Laptop HP Elitebook x360 1030 G2 wymiana ekranu

Data: 2021.10.8 | Kategoria: serwis HP , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: HP , Elitebook , x360 , 1030 , G2 , wymiana ekranu , stluczony ekran , po upadku , nie dziala dotyk

Pęknięty ekran w laptopie to usterka, która skutecznie uniemożliwia korzystanie ze sprzętu. W przypadku laptopa HP Elitebook X360 doszło do uszkodzenia dotyku, czyli szyby zintegrowanej z matrycą. Sam wyświetlacz działał prawidłowo W ostateczności można było korzystać z komputera, ponieważ był normalnie wyświetlany. jednak nie działał panel dotykowy. Dodatkowo pojawiły się problemy używaniem touchpada. Kursor sam przeskakiwał i pojawiał się w losowych miejscach. Aby naprawić laptopa należało wymienić panel dotykowy. Niestety jest on sklejony razem z ekranem, dlatego wstawiamy nową matrycę z dotykiem.

Naprawa nie należy do prostych. W większości laptopów wyświetlacz jest przykręcony do obudowy i wszystkie elementy bez większych trudności można zdemontować i wymienić. W tym sprzęcie ekran wklejony jest w kalpę matrycy. Jest to niestety przypadłość nowych konstrukcji, a szczególnie ulatrabooków. Producenci projektują laptopy, które z założenia mają być jak najcieńsze.

Wyciągniecie matrycy z obudowy wymaga sporo cierpliwości, ostrożności oraz odpowiednich narzędzi. Klapa wykonana jest z aluminium i łatwo ją uszkodzić, co mogłoby być problemem przy montażu nowej części. Przed wklejeniem nowego ekranu należy dobrze oczyścić powierzchnię ze starego kleju. Następnie delikatnie wklejamy uważając, aby dotyk był dobrze dolegał do obudowy.

Po wymianie części laptop działał prawidłowo. Bez problemu można było z ekranu dotykowego oraz touchpada. Komputer wyglądał jak nowy.