Blog > Laptop Getac S410 naprawa gniazda USB

Laptop Getac S410 naprawa gniazda USB

Data: 2022.01.27 | Kategoria: naprawa laptopów łódź | Tagi: Getac , S410 , naprawa gniazda USB

Laptop marki Getac to sprzęt do zadań specjalnych stawiany na równi z legendarnym Panasonic Toughbook. Pancerna obudowa, zabezpieczenie przed wilgocią i kurzem, przemysłowe certyfikaty sprawiają, że jest to idealne narzędzie do pracy w ekstremalnych warunkach. Niestety nawet najlepiej zabezpieczone urządzenie jest narażone na usterki wynikające z eksploatacji.

Getac S410 trafił do serwisu z powodu uszkodzenia protów USB. Komputer wykorzystywany jest jako narzędzie diagnostyczne w serwisie samochodowym. Częste podłączanie kabli i interfejsów USB doprowadziły do fizycznego uszkodzenia dwóch gniazd. Aby nadal można było używać laptopa do prac serwisowych, należało je wymienić.

Pomimo, że mamy do czynienia ze specjalistycznym sprzętem, naprawa jest w taka sama jak w przypadku popularnych modeli laptopów. Jedyna różnica polega na tym, że proces rozkręcenia obudowy i wyciągnięcia płyty głównej jest bardziej złożony i trwa zdecydowanie dłużej. Wynika to oczywiście ze specyficznej budowy komputera. Jest on uszczelniony i zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Po wymontowaniu płyty głównej naprawa przebiega już standardowo. Uszkodzone gniazda USB należy wy-lutować i oczyścić pola lutownicze. Na tym etapie warto dokonać pomiarów linii zasilających i danych, czy nie ma jakichś anomalii i czy uszkodzenie mechaniczne nie doprowadziły do zwarcia. Następnie montujemy nowe gniazda i testujemy sprzęt. Jeśli wszystko działa prawidłowo pozostaje już tylko złożenie obudowy i skręcenie laptopa.