Blog > Laptop Dell Inspiron 5490 naprawa zawiasów

Laptop Dell Inspiron 5490 naprawa zawiasów

Data: 2021.10.8 | Kategoria: serwis Dell, naprawa laptopów łódź, Blog | Tagi: Dell, Inspiron, 5490, naprawa zawiasów, uszkodzone zawiasy, uszkodzenie obudowy, uszkodzenie klapy matrycy

W laptopie Dell Inspiron 5490 doszło do uszkodzenia obudowy. Zostały wyrwane mocowania zawiasów w klapie matrycy. Efektem tej usterki jest brak możliwości zamknięcia laptopa. Dodatkowo uszkodzona jest ramka okalająca ekran. Na całe szczęści nie doszło do pęknięcia matrycy, ponieważ wtedy koszty naprawy byłyby znacznie wyższe.

Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest wymiana kalpy matrycy na nową. Niestety na obecną chwilę części nie były dostępne w Polsce, a czas oczekiwania na zamówienie z zagranicy był zbyt długi. Klient wkrótce wyjeżdżał i trze było naprawić laptopa ekspresowo.

Korzystając z metody spawania plastiku udało się naprawić i odtworzyć mocowania zawisów w obudowie ekranu. Dodatkowo wykonaliśmy regeneracje mocowań w dolnej obudowie, ponieważ były również popękane i lada chwila mogły się wyłamać. Ostatnim krokiem była regeneracja samych zawiasów, gdyż były zatarte i ciężko się ruszały. Otwieranie laptopa z ciężko działającymi zawiasami zwiastowały kolejne problemy w przyszłości. Po regeneracji klapa matrycy otwiera się płynnie i delikatnie.

Ostatecznie pomimo problemów z dostępnością części rozwiązaliśmy problem z laptopem i przywróciliśmy jego pełną funkcjonalność.