Blog > Laptop Asus UX303L nie działa, zwarcie, spalone elementy na płycie

Laptop Asus UX303L nie działa, zwarcie, spalone elementy na płycie

Data: 2022.06.24 | Kategoria: serwis Asus , naprawa laptopów łódź , Blog | Tagi: Asus , UX303L , nie dziala , zwarcie , spalone elementy

Laptop, który nagle się wyłączył i nie można go uruchomić, to proza życia serwisów komputerowych. Dla użytkownika to jedna wielka niewiadoma, co się stało z laptopem. Dla nas to kolejna zagadka do rozwiązania.

Diagnozę komputera jak zawsze rozpoczynamy od sprawdzenia zasilacza. Paradoksalnie jest on chyba najczęstszą przyczyną problemów z uruchomieniem laptopa. Jeśli jest sprawny, można rozpocząć pomiary zasilania na płycie głównej.

W Asusie UX303L od razu można było zauważyć na laminacie niepokojące ślady spalonych elementów. Zwęglona została cewka w głównej linii zasilania, a dwa kondensatory dosłownie wyparowały.

Naprawa płyty polegała więc na usunięciu popsutych elementów, naprawie połączeń, i wlutowaniu nowych części. Po wykonaniu tych czynności udało się usunąć zwarcie, i przywrócić zasilanie. Na całe szczęście nie doszło do innych uszkodzeń. Laptop uruchomił się i pokazał obraz.