Blog > Dowiedz się kiedy twój telefon dostanie aktualizacje Android 10

Dowiedz się kiedy twój telefon dostanie aktualizacje Android 10

Data: 2021.02.20 | Kategoria: Blog | Tagi: n-a

Google ostatnio wypuściło najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego, nazywanego Android Q. Pojawiło się w nim sporo nowych funkcji takich jak:  tryb ciemny (dark mode), zamiana tekstu na mowę, gesty edge-toedge, wsparcie dla składanych telefonów oraz sieci 5G. To tylko część niespodzianek  ujawnionych na konferencji dla deweloperów, która odbyła się w maju.

Jeśli korzystacie z Androida w telefonie, będziecie mogli spodziewać się aktualizacji, jednak dostęp do nich możliwy będzie dopiero w przeciągu następnych miesięcy. Niektórzy producenci już zapowiedzieli pierwsze szczegóły.

Które telefony są przygotowanie na pobranie Android 10?

Aktualizacja w pierwszej kolejności pojawi się w smartfonach sygnowanych przez Google, więc Pixel będzie pierwszym urządzeniem, na którym pojawi się wersja 10 zaraz po premierze, czyli 3 września. Jednakże Google wypuściło już sześć  wersji beta od 10 marca, kiedy to zaprezentowano nowy system operacyjny. Pozwoliło to producentom i deweloperom przetestować nowe funkcje, i przygotować się do wypuszczenia finalnej wersji, wiec część producentów może być szybsza w adaptacji Android 10 na swoich urządzeniach.

Samsung

Android 10 wspiera składane telefony, więc naturalnie spodziewamy się, że pojawi się on najszybciej w Samsung Galaxy Fold. Jednak pomimo popularności telefonów tej marki, nie podała ona żadnych szczegółów dotyczących oprogramowania. Rzecznik prasowy wspomniał jedynie, że 10 pojawi się w flagowcach jeszcze w tym roku.

Huawei Mate 20 Pro , P30, Honor 20

Mimo to, ze

Chociaż Google cofnęło licencję Huawei na Androida w wyniku dodania chińskiej firmy do czarnej listy handlowej, istniejące telefony nadal będą mogły korzystać z systemu operacyjnego.

Mate 20 Pro ma zostać zaktualizowany do Androida 10 w ciągu najbliższych kilku tygodni, a nawet dni, a Huawei powiedział, że we właściwym czasie zamierza dodać następujące popularne urządzenia:

 • P30
 • Mate 20, Mate 20 lite , Mate 20 X
 • Mate 10 and Mate 10 Pro
 • PORSCHE DESIGN Mate 20 RS
 • PORSCHE DESIGN Mate 10
 • P smart 2019 , P smart+ 2019
 • P smart Z

Honor, który jest spółką zależną Huawei, powiedział, że następujące urządzenia będą mogły uzyskać dostęp do Androida 10 do listopada:

 • Honor 10 , Honor 10 Lite
 • Honor 20 (Honor 20, Honor 20 Lite and Honor 20 Pro)
 • Honor View 20

Tymczasem Huawei zaprezentował swój nadchodzący system operacyjny typu open source, Harmony OS, na konferencji deweloperów w sierpniu. Harmony OS lub Hongmeng, jak go się nazywa w Chinach, został zaprojektowany do pracy na tabletach, inteligentnych głośnikach, smartwatch, systemach samochodowych, ale nie na smartfonach – przynajmniej jeszcze narazie.

Sony Xperia XZ3

Xperia XZ3 to jedyne urządzenie Sony z Androidem 10 beta. Sony dość szybko wprowadziło system Android Pie i zaktualizowało dwa ze swoich urządzeń XZ2 w ciągu dwóch miesięcy. Ale firma nie opublikowała jeszcze mapy drogowej dla Androida 10.

Motorola G7

Oczekuje się, że telefony Motorola G7 zostaną zaktualizowane do Androida 10, choć nie jest jeszcze jasne, kiedy to się stanie. Firma nie była też na Androida 10 beta, więc nie należy się spodziewać, że jej urządzenia będą jednymi z pierwszych, które wprowadzą nowy system operacyjny.

Choć nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Motorola wyda One Zoom, nowe urządzenie ma podobno pojawić się na targach IFA w Berlinie w tym tygodniu. Dane techniczne, w tym konfiguracja z czterema kamerami, pojawiły się na Geekbench, platformie testowej dla procesorów. Na liście znajduje się również informacja, że telefon będzie działał na Androidzie Pie.

Nokia 9 PureView, 8.1 i 7.1

Nokia ma bogatą historię szybkich aktualizacji. HMD Global, firma produkująca telefony Nokia, udostępniła w sierpniu swój plan wdrożenia systemu Android 10. Nowy system operacyjny będzie dostępny w całym portfolio smartfonów Nokia – co, zdaniem Juho Sarvikasa, głównego produktu HMD Global, jest wyjątkiem w porównaniu z innymi producentami.

Te modele zostaną zaktualizowane w czwartym kwartale 2019 r .:

 • Nokia 9 PureView
 • Nokia 8.1
 • Nokia 7.1

Modele te mają pojawić się na początku 2020 r .:

 • Nokia 7 Plus
 • Nokia 6.1 and Nokia 6.1 Plus
 • Nokia 4.2
 • Nokia 3.2
 • Nokia 3.1 Plus
 • Nokia 2.2

LG G8 ThinQ

LG tak naprawdę nie gra już w pierwszej lidze  smartfonów, ale jej flagowy G8 ThinQ jest na Androida 10 beta. Do tej pory tylko jedna trzecia z sześciu wersji beta została udostępniona do pobrania i przetestowania, więc spodziewamy się, że LG będzie dość wolno aktualizować swoje telefony do pełnej wersji.

 

OnePlus 6, 6T ,7

Najnowsza wersja beta jest dostępna dla serii OnePlus 6 / 6T i 7 i można ją pobrać ze strony internetowej firmy. Niektórzy użytkownicy testowali podstawowe funkcje w ciągu ostatnich kilku miesięcy i zgłaszali różne błędy dotyczące gestów, przycisku Home i ciemnego motywu – ale nie jest to rzadkie w przypadku wersji beta. Zapytany o oficjalną wersję Androida 10 rzecznik firmy nie był w stanie udostępnić więcej szczegółów na temat ostatecznej wersji.

 

HTC

HTC dopiero zaczęło wdrażać system Android Pie do swoich modeli U11 i U12 – a ponieważ tajwański producent nie był na liście partnerów Google dla wersji beta – Android 10 jest prawdopodobnie jeszcze bardzo daleko.

 

Dla przypomnienia wcześniejsze wersje systemu Android:

9 Pie

8 Oreo

7 Nougat

6 Mashmallow

5 Lollipop