Blog > Diagnoza laptopa MSI GP60 Leopard Pro MS-16GH

Diagnoza laptopa MSI GP60 Leopard Pro MS-16GH

Data: 2021.06.12 | Kategoria: serwis MSI , serwis laptopów łódź , naprawa laptopów łódź | Tagi: Diagnoza laptopa , MSI , GP60 , Leopard Pro

Diagnozujemy MSI GP60 Leopard Pro. Laptop nie pokazuje obrazu. Po wciśnięciu włącznika, zapalają się kontrolki zasilania, jednak nic poza tym się nie dzieje.

Pierwszą najłatwiejszą czynnością, którą może każdy wykonać to podłączenie komputera do monitor, lub telewizora. Jeśli na dodatkowym ekranie jest obraz, jest to wskazówka, że możemy mieć problem z wyświetlaczem, taśmą matrycy, lub kartą graficzną.

W naszym przypadku po podłączeniu monitora nic się nie wyświetliło. Kolejną mało inwazyjną czynnością było sprawdzenie pamięci. Często zdarza się, że uszkodzona kość blokuje start laptopa. Niestety nadal nic się nie zmieniło. W takim momencie pozostaje jedynie rozkręcenie laptopa i wyjecie płyty głównej w celu dokonania pomiarów.

Analiza układów zasilania nie wykazała nieprawidłowości. Przed dalszą diagnozą należy wykluczyć możliwość uszkodzenia programu BIOS. W tym celu należy zaprogramować kość pamięci w programatorze. Okazało się, że po tym zabiegu laptop uruchomił się i pokazał obraz.

Tym razem nie była to usterka sprzętowa, lecz programowa. Uszkodzony był wewnętrzny program niezbędny do uruchomienia komputera.